Řečníci

Roman Slivka

Roman Slivka

IBM

https://www.ibm.com/cz-cs

PMP certifikovaný projektový manažer s více než dvacetiletou zkušeností v oboru vedení projektů, programů a portfolií v oblasti informačních technologií, obchodních procesů a transformací. Roman v současné době vede celosvětový IT transformační projekt, který pokrývá přes pět set lokací v téměř stovce zemí světa.

Svoji profesní kariéru začal jako technický specialista při implementaci firemní IT struktury, postupně pak zastával roli technického vedoucího implementačních týmů, až přebral plnou zodpovědnost za implementaci projektů. Před nástupem do IBM získal zkušenosti v oblastech zadávání projektů, návrhů řešení, vyjednávání s klienty, nasazení komplexních obchodních řešení jako jsou zabezpečení sítí či enterprise content management ve finanční, vládní a průmyslové sféře.

V rámci IBM jako výkonný ředitel projektu opakovaně prokázal své zkušenosti s vedením mezinárodní transformačních projektů a zejména pak své schopnosti komunikace a vyjednávání přímo s nejvyššími zástupci mezinárodních korporací.

 

Přednáška „Co mě naučil život“

Kdy jsem se rozhodnul že budu projektovým manažerem? Nikdy, tak nějak jsem do něj vyrostl. Jako malý jsem totiž snil o tom, že budu kosmonautem, anebo významným vynálezcem. Hltal jsem od mala sci-fi a snil o budoucnosti. Postupem času jsem začal dostávat rozum a z mých snů se mi na první pohled vyplnila jen práce s počítači. Jenže ono to tak není. Už několikrát za profesionální život jsem otvíral dveře a vstupoval do nepoznané krajiny, či do vzduchoprázdna. Ne jako vynálezce, ne jako kosmonaut, ale jako projektový manažer.  Co bych udělal dnes kdybych byl na škole a měl možnost ovlivnit své budoucí kroky? Co považuju za důležité u začínajících projektových manažerů? Kde a kdy nejčastěji chybujeme při řízení projektů? Projektové řízení naštěstí není sci-fi, ale má k němu hodně blízko. Nevěříte? Přijde a uvěříte. ;-)