Novinky

Jaký byl PMcon 2018? Reportáž, fotky a videa z akce

Jaký byl PMcon 2018? Reportáž, fotky a videa z akce

V pátek 25. května 2018 se již po páté uskutečnila konference o projektovém řízení PMcon! U příležitosti tohoto jubilejního ročníku si organizátoři konference vzali na paškál téma digitální věk, které se dotýká nás všech a zdaleka se nevěnovali jen IT, jak by se na první dojem mohlo zdát. Jak celá akce proběhla? O tom vám více poví následující řádky.

Konference se uskutečnila ve Studijním a informačním centru České zemědělské univerzity v Praze, kde ji během jediného dne navštívilo téměř 200 účastníků z řad studentstva, odborníků z praxe i široké veřejnosti.

Akce proběhla díky neutuchajícímu zápalu a nadšení více než desítky členů Studentského klubu projektového řízení, kteří se neohroženě pustili i do moderování celé konference. Řada z nich se setkala s projektovým řízení a akcí tohoto formátu vůbec poprvé. A jejich motivace se zapojit? Dozvědět se něco o řízení projektů. Zkusit si to na vlastní kůži. Poznat bandu bezva lidí a učit se od zkušenějších kolegů. Pokud byste také rádi získali tuto zkušenost,  ozvěte se nám!

PMcon 2018 s podtitulem “Projekťák v digitálním věku” neopomněl ani význam osobní komunikace a kontaktu v digitálním světě. Proto se pořadatelé zaměřili na networking během akce, tzn. poznávání zajímavých lidí, navazování užitečných kontaktů a (při troše štěstí) nových přátelství. Tomu byl také výrazně přizpůsoben průběh konference, který účastníkům představil dvě programové novinky a sice interaktivní části a diskuzní stoly, kde mohli účastníci konference diskutovat např. o tom, jak v lidech probudit proaktivní týmové hráče, jak vypadá projektové řízení 4.0 nebo jaké jsou nejčastější smrtelné hříchy Scrumu.

Co by to ale bylo za PMcon bez odborného programu šitého na míru účastníkům? U příležitosti jubilejního 5. ročníku si dal program extra záležet a vybral pro účastníky konference ne 5, ne 10, ale rovnou 20 báječných řečníků, kteří přijali pozvání a vystoupili na konferenci s chutí sdílet vlastní zajímavé postřehy a zkušenosti s ostatními. V dopoledním bloku se během čtveřice přednášek představili Zbyněk Šlosar (Komora Projektových Manažerů), Jitka Hájková a Tomáš Vršťala (Vodafone), Bea Brosková a František Mareth společně s Tomášem Císařem (Wüstenrot). Videozáznamy z těchto přednášek naleznete zde.

Společný blok konference byl ukončen vyhlášením tomboly, po kterém následovaly workshopy. Letošní ročník byl obzvláště bohatý na dvojice workshopistů, dynamická témata a hravost odpoledního programu. Každý z účastníků si přišel na své, jak „tvrďáci“ se zaměřením na hard skills, tak i účastníci, které zajímala spíše softová stránka digitálního věku. Na výběr bylo z celé řady praktických workshopů, během kterých účastníci zjišťovali, jak načerpat klíčové informace o jakémkoli projektu do 2 minut, co je to Design Thinking, jak funguje SCRUM či jak vypadá agilní řízení v prostředí korporátu. Účastníci měli také možnost vyřešit komplikace na mezinárodním projektu, zjistit, jaké jsou vlastnosti a dovednosti nezbytné pro přežití profese projektového manažera, zda mají projektové schůzky smysl i v digitálním věku, jak řídit stakeholdery na projektu a proč a jak pracovat s MS Teams. Jednotlivými workshopy nás provázeli odborníci ze společností Microsoft, Accenture, Česká spořitelna, KOMIX, ČSOB, Notix, Česká komora PMI, Projectman.cz a další.

V průběhu konference probíhal i festival pracovních příležitostí TalentMagnet 2018, který již potřetí pořádal Studentský klub projektového řízení ve spolupráci se společností Digimates. Účastníci konference se tak mohli setkat se zástupci společností ICZ, KOMIX, Česká spořitelna, Accenture, ICZ, 2N, Notix, Česká komora PMI a Digimates a vyzpovídat je na všechny možné i nemožné otázky, na které by se jinak měli šanci zeptat pak jedině u pracovního pohovoru.

Den nabitý nevšedními zážitky a zajímavým programem byl poté (již tradičně) zakončen neformálním networkingem, kde řada řečníků, zástupců partnerských společností a účastníků pokračovala v diskuzích, které započaly již v průběhu konference.

Projektová manažerka PMconu 2018, Eva Zavadilová, dodává: “Nelze ani slovy dost dobře vyjádřit, jak moc jsme si užili 5. ročník konference a jak vděční jsme všem, kteří se zapojili a pomohli nám zrealizovat to, o čem jsme do té doby jen přemýšleli a snili. Poděkování patří všem našim partnerům, řečníkům, účastníkům a skvělým podporovatelům, kteří s námi byli od začátku do konce. Pevně věřím, že každý další ročník o stupínek předčí svého předchůdce a přinese opět spoustu nově nabytých vědomostí, podnětů k zamyšlení, nevšedních zážitků a přátelství. O úspěšném naplnění poslání konference svědčí i slova díků a pozitivní zpětné vazby účastníků konference, kterých si nesmírně vážíme.”

Abyste si s námi mohli kdykoliv připomenout PMcon 2018, jsou Vám k dispozici na tomto odkazu fotky a videomedailonek konference.

{gallery}pmcon2018{/gallery}

Těšíme se na viděnou na dalším ročníku konference!

Projektový tým PMcon 2018